Sigurno u prometu

Kategorija: Aktivnosti

MEĐUŽUPANIJSKO NATJECANJE

''SIGURNO U PROMETU'' 2018.

Asocijacija auto-moto klubova u Bosni i Hercegovini organizirala je 22. međužupanijsko natjecanje učenika osnovnih škola „Sigurno u prometu“ koje je održano u subotu 2. lipnja, u prostorijama Srednje ekonomske škole u Livnu.

Pravo sudjelovanja na natjecanju imalo je 11 ekipa iz: Posavske, Hercegbosanske, Zapadnohercegovačke, Hercegovačko-neretvanske, Zeničko-dobojske i Srednjobosanske županije.

1111

Natjecanje se održalo prema osnovnim načelima FIA Pravilnika europskog prometno-edukativnog natjecanja, iz poznavanja prometnih i sigurnosnih pravila i vještina upravljanja biciklom.

Učenici naše škole išli su na natjecanje u pratnji nastavnice vjeronauka Marijane Lalić koja ih je i pripremala. Osvojili su peto mjesto.

-----

"SIGURNO U PROMETU 2018"

31956868 875051249285515 7994711421092888576 n

Dana 5. svibnja 2018. godine, u organizaciji Auto-moto kluba "Kreševo" i Auto-moto saveza BiH u Sportskoj dvorani u Kreševu, održano je XXII. županijsko natjecanje učenika osnovnih škola "Sigurno u prometu". Na natjecanju je sudjelovalo 15 škola iz županije Središnj Bosna. Našu školu predstavljali su: Elena Pravdić, Andrea Puljić, Leon Duno i Jan Iskra, a na natjecanje su išli u pratnji nastavnice Marijane Lalić, koja ih je i pripremala.

31960236 875051185952188 9082934015094161408 n     31961472 875051009285539 4088931542942875648 n

Naša škola osvojila je 1.mjesto u ekipnom poretku, a u pojedinačnom poretku u kategoriji djevojčica Andrea Puljić je osvojila 1.mjesto, a Elena Pravdić 2.mjesto.

31964292 875051125952194 3872280975782182912 n 32077110 875050962618877 5378530980061511680 n

Natjecanje se sastoji od teorijskog dijela - poznavanja prometnih i sigurnosnih pravila te uređaja i opreme bicikla i praktičnog dijela vještine upravljanja biciklom na poligonu s preprekama. Ekipa će se dalje nastaviti pripremati i sudjelovati na međužupanijskom natjecanju, koje će biti održano 2. lipnja 2018. godine.

----

U subotu 10.lipnja u OŠ Silvija S. Kranjčevića u Mostaru održanoo je 21. međužupanijsko i 3.natjecanje na nivou BiH (AMS u BiH i AMS RS) učenika osnovnih škola "Sigurno u prometu".

19146110 682696511854324 657896362202688823 n

Na natjecanju je sudjelovalo 14 ekipa, a u cijeli projekt je bilo uključeno 170 škola iz BiH. Na međužupanijskom natjecanju naš učenik Petar Bakula je osvojio 2. mjesto u pojediačnom poretku u kategoriji dječaka, a ekipno smo bili na 7. mjestu.

19029651 682696445187664 227020552833853800 n

19030625 682696818520960 4848325284252743578 n

Ekipu je pripremala nastavnica tehničke kulture Kristina Adžaip, a na natjecanje su  učenici otputovali 9.lipnja u pratnji nastavnice vjeronauka Marijane Lalić.

Ekipa je bila smještena u odmaralištu Relax Aluminij. Nakon natjecanja, zadovoljni postignutim rezultatom, s ekipom iz OŠ 13.rujan "Jajce" su posjetili Stari most.

19225445 682696001854375 9050416609422761192 n

19029703 682696248521017 8479632602927718074 n

-----------

ŽUPANIJSKO NATJECANJE UČENIKA

"SIGURNO U PROMETU"

18766680 674010669389575 2288291973104321715 o

U subotu, 27. svibnja 2017. godine, u organizaciji Auto-moto saveza BiH u Jajcu je  održano županijsko natjecanje učenika osnovnih škola "Sigurno u prometu". Našu školu predstavili su učenici Petar Bakula i Ivano Oroz, koji su ostvarili zapažene rezultate.

18740251 674010549389587 751280148603565743 n

Našu školu su predstavljali Ivano Oroz, Lea Bošnjak, Ana Ban i Petar Bakula.

Petar je u pojedinačnom natjecanju drugi, dok je Ivano treći. Ekipno naša škola osvojila je II. mjesto.

18699919 673568119433830 1648300687911545758 n

Petar Bakula će predstavljati našu županiju na međužupanijskom natjecanju koje će se održati u Mostaru 9. lipnja 2017. godine. Čestitke našim učenicima a Petru želimo mnogo sreće na međužupanijskom natjecanju !

------

19. ŽUPANIJSKO NATJECANJE UČENIKA

"SIGURNO UPROMETU"

Dana 16.5.2015.godine, u organizaciji AK "Vitez" i Auto-moto saveza BiH, u Osnovnoj školi "Dubravica" iz Viteza, održano je 19.županijsko natjecanje učenika osnovnih škola "Sigurno u prometu". Na natjecanju je sudjelovalo 10 škola iz naše županije.

IMG 2953

I ove godine je, pod vodstvom nastavnika Pave Miroslava Slome i nastavnika Danijela Mrnjavca, naša škola osvojila prvo mjesto. U kategoriji dječaka prvo mjesto je osvojio učenik naše škole Silvio Barbić. U kategoriji djevojčica prvo mjesto je osvojila učenica naše škole Izabel Perić.  Katarina  Vujica, također učenica naše škole, zauzela je treće mjesto.

IMG 2955

OŠ "Kiseljak" će, zahvaljujući ovim rezultatima, predstavljati našu županiju na daljnjem međužupanijskom natjecanju.

IMG 2970

IMG 2972

--------------------------------------

"SIGURNO U PROMETU" 2014

10. svibnja 2014. godine, u Jajcu je održano Županijsko natjecanje pod nazivom "Sigurno u prometu".

IMG_1353

Naši učenici su se pripremali uz pomoć nastavnika tehničke kulture Miroslava Pave Slome i nastavnika vjeronauka Danijela Mrnjavca.

IMG_1366

Ni ove godine, baš kao ni prethodnih, nisu došli kući bez pehata i osvojenih prvih mjesta.

Učenici Mateo Buzuk i Marina Ramljak su osvojili prvo mjesto, dok je učenicia Nikolina Cvjetković osvojila drugo mjesto.

Naša škola je prema ekipnim rezultatima prva.

IMG_1370

IMG_1372

IMG_1377

Navedeni učenici će ići na dalje natjecanje, međužupanijsko,  koje se održava u Mostaru 7. lipnja 2014. godine

Učenicima i nastavnicima čestitamo na osvojenim mjestima te ik držimo palčeve za međužupanijsko natjecanje.

IMG_1384

IMG_1386

--------------------------

17. Međužupanijsko natjecanje učenika

osnovnih škola „Sigurnost u prometu“ održano

u Žepču

Asocijacija auto-moto klubova u Bosni i Hercegovini, organizirala je 17. Međužupanijsko natjecanje učenika osnovnih škola „Sigurnost u prometu“, koje je održano u subotu, 1. lipnja 2013. u prostorijama Osnovne škole „Žepče“ u Žepču.

Natjecanje se održalo prema osnovnim načelima FIA Pravilnika europskog prometno-edukativnog natjecanja, iz poznavanja prometnih i sigurnosnih pravila i vještina upravljanja biciklom.Pravo sudjelovanja na natjecanju imalo je 11 ekipa iz Posavskog, Hercegbosanskog, Zapadno-hercegovačkog, Hercegovačko-neretvanskog, Zeničko-dobojskog i Srednjobosanskog kantona.

Natjecanje se sastojalo iz teoretskog i praktičnog dijela. U teoretskom dijelu, učenici su se natjecali u poznavanju prometno-sigurnosnih pravila, prema testovima za provjeru znanja učenika.

Učenici naše škole išli su pod vodstvom nastavnika Miroslava Pave Slome i Danijela Mrnjavca. Osvojili su četvrto mjesto.