KLOKAN MATEMATIČAR BEZ GRANICA

1

Ove godine naša škola sudjelovala je u međunarodnom izazovu pod nazivom Klokan matematičar bez granica. Klokan matematičar bez granica je međunarodna nezavisna inicijativa čiji je zadatak da organizira jednom godišnje Kangourou izazov s osnovnim ciljem promoviranja matematike među mladim ljudima u cijelom svijetu ali isto tako i među roditeljima, nastavnicima i prijateljima učenika.

23

Izazovu su mogli pristupiti svi učenici od onih u drugom razredu osnovne škole pa onda i svi ostali uključujući i maturante srednjih škola, podijeljenih u 7 starosnih kategorija :

1) Školarac - 2 razred osnovnih škola

2) PreEcolier - 3 razred osnovnih škola

3) Ecolier - 4 i 5 razred osnovnih škola

4) Benjamin - 6 i 7 razred osnovnih škola

5) Cadet - 8 i 9 razred osnovnih škola

6) Junior - 1 i 2 razred srednjih škola

7) Student - 3 i 4 razred srednjih škola

Ovom zanimljivom matematičkom izazovu odazvalo se 135 učenika naše škole, a natjecanje se održalo 15.03. u 12:30 sati u prostorijama škole.

Rezultati natjecanja najbolje plasiranih učenika bit će objavljeni 7. svibnja 2018. godine na web službenoj stranici natjecanja (www.klokan-matematicar.ba) , a ostali učenici mogu svoj plasman saznati kod koordinatora škole ( Tatjana Slišković) nakon preuzimanja nagrada.

4